Najczęściej wyszukiwane:

Podsumowanie IX edycji programu Zdolny Uczeń – Świetny Student na WNG UŁ

IX edycja programu Zdolny Uczeń – Świetny Student na WNG UŁ już za nami! W piątek 12.06.2026 r. odbyło się uroczyste podsumowanie, podczas którego uczestnicy tegorocznej edycji zaprezentowali wyniki swych prac z ostatnich miesięcy. Towarzyszyli im nauczyciele, szkolni koledzy i koleżanki oraz ich akademiccy mentorzy.

Opublikowano: 19 czerwca 2026

W tym roku dominowała tematyka dotycząca procesów rewitalizacji w Łodzi oraz wykorzystania narzędzi GIS. 

Uczennice z XXIX LO w Łodzi skupiły się w swoich badaniach na muralach w obszarach rewitalizowanych, a uczennica z XIII LO w Łodzi zaprezentowała kalendarium procesu rewitalizacja z wykorzystaniem narzędzi GIS. Systemy Informacji Geograficznej (GIS) oraz kartografia cyfrowa w badaniach środowiska geograficznego były tematem przewodnim Uczniów z XXIX LO w Łodzi. 

Podczas podsumowania uczniowie przedstawili opracowane przez siebie mapy, w tym charakteryzujące przemiany rzeźby Obszaru Staroglacjalnego na Niżu Polskim. Natomiast Uczeń z PLO UŁ zaprezentował wyniki projektu, którego celem było stworzenie systemu wykorzystującego sztuczną inteligencję do wykrywania używania telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem i ruchu pieszego. 

Prezentacje były na wysokim poziomie, wielkie brawa dla Uczniów i ich Opiekunów!!!

Pani dr Marta Nalej, prodziekan Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego ds. programów i jakości kształcenia, pogratulowała Uczniom wystąpień i wręczyła upominki.

Zapraszamy młodzież do udziału w kolejnych edycjach programu!!! 

Opublikowano: Marcin Turczyn
Funduszepleu
Projekt Multiportalu UŁ współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach konkursu NCBR