Społeczna rola edukacji geograficznej w Polsce - dziedzictwo, odpowiedzialność, przyszłość

W dniu 23.04.2024 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów ogłoszonych po przeprowadzeniu wykładów i zajęć terenowych w ramach projektu „Społeczna rola edukacji geograficznej w Polsce - dziedzictwo, odpowiedzialność, przyszłość” realizowanego przez WNG UŁ w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Społeczeństwa" (Umowa nr NdS/542984/2021/2022 z dnia 02.05.2022 r.).

Po wykładach poprowadzonych przez prof. Elżbietę Szkurłat uczniowie odbyli z pracownicami Pracowni Dydaktyki i Promocji Geografii warsztaty na Księżym Młynie, ulicy Piotrkowskiej oraz w jej okolicach.

Zajęcia poświęcone były trzem zagadnieniom o następujących tytułach: „Przestrzeń jako wartość”, „Ład i nieład w krajobrazie” oraz „Genius loci – w poszukiwaniu tożsamości miejsca” (https://www.geo.uni.lodz.pl/spoleczna-rola-edukacji-geograficznej/zajecia-edukacyjne​​​​​​​).

Na podsumowaniu gościliśmy następujące szkoły: II LO im. Żeromskiego z Tomaszowa Mazowieckiego, I LO im. Żeromskiego z Opoczna, VIII LO im. Asnyka z Łodzi, II LO im. Kopernika z Łowicza, XXIII LO im. ks. prof. Tischnera z Łodzi, I LO im. Broniewskiego z Bełchatowa oraz VI LO im. Lelewela z Łodzi. Uczniowie przygotowali ciekawe prace dotyczące głównie własnego regionu, które pięknie zaprezentowali w auli im. prof. Liszewskiego.

Osoby wyróżnione otrzymały nagrody. Pamiętaliśmy także o upominkach dla nauczycieli w podziękowaniu za trud, dzięki któremu prace ich uczniów były na wysokim poziomie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia!