PROFIL PRACOWNIKA: Anna Fortuniak

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

CZYM SIĘ ZAJMUJĘ

Opieka nad laboratorium:

- wykonywanie analiz fizykochemicznych, tabelaryzacja wyników oraz udział w ich interpretacji

- wdrażanie nowych metod analitycznych

- pomoc w przeprowadzaniu analiz fizykochemicznych przez magistrantów

- zakup odczynników chemicznych i materiałów laboratoryjnych

- konserwacja aparatury laboratoryjnej i przyrządów pomiarowych używanych w badaniach terenowych

- ewidencja materiałów reglamentowanych

- udział w przetargach na zakup odczynników chemicznych i materiałów laboratoryjnych

BIOGRAM

Tytuł zawodowy magistra: 8 maja 1992r., Magister chemii - Uniwersytet Łódzki, Wydział Matematyki Fizyki i Chemii, Katedra Technologii Chemicznej i Ochrony Środowiska, promotor: prof. Stanisław Płaza, praca magisterska: Badanie adsorpcji dialkiodifosforanu cynku na tlenkach ceramicznych.

OSIĄGNIECIA

Współautorka kilkunastu publikacji naukowych

Nagroda Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, zespołowa, stopnia pierwszego za cykl publikacji dotyczących antyoksydacyjnej roli glutationu i transportu S-koniugatów glutationu - 14 października1997r.

Nagroda Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, zespołowa, stopnia pierwszego za cykl publikacji dotyczących transportu S-koniugatów glutationu i aktywności antyoksydacyjnej -14 października 1999r.

Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zespołowa za współautorstwo książki pt.: "Biofizyka. Wybrane zagadnienia wraz z ćwiczeniami" - 2 października 2006r.

Srebrny Krzyż Zasługi - 24 lipca 2019 r.

Złota Odznaka UŁ - 24 maja 2021r.

KONTAKT I DYŻURY

tel: 42-635-43-95