10 konferencja „GIS w nauce”

Miejsce konferencji: Kopcińskiego 31, Łódź
Czas: 22 czerwca 2023 (czwartek) - 23 czerwca 2023 (piątek) Cały dzień

Zapraszamy do udziału w X jubileuszowej konferencji GIS W NAUCE, która odbędzie się w Uniwersytecie Łódzkim, na Wydziale Nauk Geograficznych w dniach 22–23 czerwca 2023 r. Konferencja organizowana jest wspólnie przez Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego i Pracownia GIS Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego.

logo GIS w Nauce

Tegoroczna konferencja będzie już X jubileuszową konferencją z cyku GIS W NAUCE. Pierwsza konferencja – przez jej inicjatorów i organizatorów Iwonę Jażdżewską i Jacka Urbańskiego – została pomyślana jako miejsce spotkań, integracji i wymiany doświadczeń naukowych dla osób zainteresowanych geoinformacją, niezależnie od dyscypliny naukowej jaką reprezentują. Po raz pierwszy odbyła się ona w Łodzi w dniach 4–5 czerwca 2012 r. Organizatorami był Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego oraz Centrum GIS Uniwersytetu Gdańskiego. Przez kolejne lata czołowe ośrodki akademickie w Polsce kontynuowały jej organizację. Mieliśmy możliwość uczestniczyć w bardzo interesujących spotkaniach i poznać zakres naszych zainteresowań naukowych. Środowisko osób związanych z GIS miało okazję lepiej się poznać. Wielu uczestników pierwszej konferencji dalej zajmuje się nauką i podniosło swoje stopnie naukowe. Co roku nowi adepci dołączają do naszego grona. Uznaliśmy, że czas spotkać się po raz dziesiąty w centrum Polski, w Łodzi. Pragniemy kontynuować naszą tradycję i zapraszamy do udziału przedstawicieli nauki reprezentujących różne dyscypliny naukowe, ale mających wspólne zainteresowania badawcze związane z geoinformacją.

Równocześnie informujemy, że dzień wcześniej – 21 czerwca 2023 r. odbędzie się dodatkowe spotkanie w ramach III Konferencji GIS W EDUKACJI, której celem jest wymiana doświadczeń wśród nauczycieli akademickich związanych z problematyką nauczania geoinformacji w szkołach wyższych.

Formularz zgłoszeniowy GIS W NAUCE

Ważne Informacje (Komunikat II)  GIS W NAUCE

Regulamin konkursu na najlepszy poster 

Formularz zgłoszeniowy GIS W EDUKACJI 

Ważne Informacje (Komunikat I)  GIS W EDUKCAJI

 

Wszystkie pytania prosimy kierować na adres sekretariatu Konferencji

e-mail: giswnauce@geo.uni.lodz.pl

PATRONAT I SPONSORZY

Patronatem medialny wydarzenie objęło Geoforum

Sponsorzy: Hexagon, ESRI

Sponsorzy

Szczegóły konferencji

Miejsce konferencji: Kopcińskiego 31, Łódź

Data i godziny konferencji: 22 czerwca 2023 (czwartek) - 23 czerwca 2023 (piątek) Cały dzień