Olimpiada Geograficzna

Olimpiada Geograficzna już od ponad 40 lat łączy pasjonatów geografii — uczniów, nauczycieli, naukowców. Jej celem jest rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowania geografią, rozwijanie uzdolnień, pobudzanie do twórczego myślenia oraz podnoszenie poziomu wiedzy geograficznej uczniów i umiejętności jej stosowania w działaniu praktycznym. Olimpiada służy również zapewnieniu dopływu odpowiednich, lepiej przygotowanych do studiów kandydatów do szkół wyższych.

Olimpiadę przeprowadza Komitet Główny powołany przez Polskie Towarzystwo Geograficzne, na którego stronie można zapoznać się z informatorem oraz regulaminem XLVII OG.

Za organizację i przeprowadzenie zawodów II stopnia w woj. łódzkim odpowiedzialny jest Komitet Okręgowy w Łodzi, na którego stronie znajdziecie Państwo wszystkie aktualne informacje dotyczące zawodów okręgowych.

Zawody okręgowe XLVII Olimpiady Geograficznej

W dniu 06.02.2021 r. na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego odbyły się zawody okręgowe XLVII Olimpiady Geograficznej. W wydarzeniu wzięło udział 69 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z Łodzi (11 szkół) i województwa łódzkiego (15 szkół z: Koluszek, Kutna, Łasku, Bełchatowa, Łowicza, Wielunia, Skierniewic, Opoczna, Rawy Mazowieckiej, Kleszczowa, Tomaszowa Mazowieckiego oraz Sieradza). Wśród uczestników najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas 2.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, zawody miały nieco zmienioną formę – przeprowadzona została tylko część pisemna z zachowaniem wszelkich sanitarnych środków ostrożności. Uczniowie rozpoczęli pisanie testu o godz. 12:00 i rozwiązywali go przez 150 min. Test składał się z trzech podejść – części fizycznej, społeczno-ekonomicznej oraz kartograficznej i obliczeniowej. Prace 21 najlepszych uczniów podlegały weryfikacji przez Komitet Główny w celu wytypowania najlepszych osób na zawody finałowe OG.

W tegorocznej edycji szczebla okręgowego zwyciężył Michał Mielczarek (103 pkt.) – uczeń XXI LO w Łodzi, drugie miejsce zajął Robert Wójtowicz (97,5 pkt.) z I LO w Bełchatowie, a trzecie – Kamil Gliszczyński (88 pkt.) z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Uniwersytetu Łódzkiego. To właśnie Ci uczniowie będą reprezentować okręg łódzki w zawodach ogólnopolskich.

Wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach okręgowych serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Serdeczne gratulacje i podziękowania za trud włożony w przygotowanie uczniów do zawodów składamy również wszystkim nauczycielom!

Trzymamy kciuki za reprezentację okręgu łódzkiego na zawodach finałowych. Powodzenia!

Komitet Okręgowy Olimpiady Geograficznej w Łodzi

Biuro prasowe Biuro Karier Akty prawne Kalendarz akademicki Informatory rekrutacyjne Materiały UŁ Wydawnictwo Biblioteka Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Pałac Biedermanna Pracownicy Jednostki UŁ dla Dzieci Przedszkole Liceum Kultura Sport na UŁ USOSWEB e-Campus Poczta