2021-06-15 13:39:53

Międzynarodowy Kongres „Regeneracja Miast Przemysłowych”

Międzynarodowy Kongres „Regeneracja Miast Przemysłowych” zajmie się strategicznymi wyzwaniami przed jakimi stają współczesne aglomeracje przemysłowe konkurujące na arenie międzynarodowej. Problemy miast przemysłowych, które przeszły kryzysy i ciągle dostosowują się do nowych warunków są mniej lub bardziej znane. W takich miastach skoncentrowane są aktywności gospodarcze immamentnie związane z cyklami biznesowymi o różnej czasoprzestrzennej skali.

Miasta przemysłowe w szczególny sposób podlegają także wielkim globalnym cyklom technologicznym, które zmieniają geografię impulsów rozwojowych szczególnie, gdy funkcje gospodarcze miast były i często nadal są uwarunkowane dostępnością i kosztami dostaw surowców i zasobów naturalnych. Dlatego kluczową kwestią kongresu będzie pytanie „Jak zachować trwałą zdolność do rozwoju miasta o tradycjach przemysłowych w oparciu o nowoczesną wytwórczość?”. Łódź jako miasto o dwustuletnich tradycjach przemysłowych jest doskonałym miejscem aby na to pytanie odpowiedzieć i skonfrontować z rzeczywistością.

W trwających dwa dni debatach, panelach dyskusyjnych, potyczkach oraz prezentacjach weźmie udział ponad 150 prelegentów z całego świata. Wśród nich znajdą się m.in.: Stefan Mayr (Supervien Urbanism Vienna), Filipo Logi (Siemens Mobility and HaCon), Sandra Piesik (3 idea B.V. Amsterdam), Janusz Michałek (Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna), Joanna Erdman (ING), Naotoshu Mishida (Hitachi Europe) czy Margrethe Vestager (Komisja Europejska).

Kongres odbędzie się w formie hybrydowej – stacjonarnie przy zachowaniu wszelkich rygorów sanitarnych, oraz online, gdzie relację będzie można śledzić w czasie rzeczywistym. Dla zarejestrowanych uczestników dostępna będzie specjalna wirtualna platforma, na której zainteresowani będą mieć możliwość śledzenia programu na żywo, bieżącego komentowania i zadawania pytań oraz networkingu czy dostępu do strefy expo.

Wydarzenie jest bezpłatne. Obowiązuje rejestracja dostępna na stronie www.regeneracjamiast.pl, gdzie dostępny jest również pełny program imprezy.

Dodatkową atrakcją dla uczestników Kongresu w formule stacjonarnej będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz obejrzenia seansu w Planetarium EC1. Dla wszystkich zainteresowanych, nie tylko dla uczestników Kongresu zaplanowano również pokaz mappingu na budynkach EC1, który odbędzie się 22 czerwca 2021 r. o godz. 22.00. Wstęp wolny.