2021-05-28 17:06:47

Gratulacje dla naszej mistrzyni Klaudii !

Znakomicie spisali się studenci Uniwersytetu Łódzkiego na Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, rozegranych w Bielsku-Białej. Reprezentanci UŁ zdobyli sześć medali – trzy złote i trzy srebrne.

Już w pierwszym finale tegorocznych AMP w lekkiej atletyce mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa naszej zawodniczki. Klaudia Wojtunik, studentka Wydziału Nauk Geograficznych, obroniła tytuł akademickiej mistrzyni Polski na 100 m przez płotki. Trenująca na co dzień w AZS Łódź płotkarka w finale uzyskała czas lepszy od minimum na Mistrzostwa Europy do lat 23, które w lipcu odbędą się w Tallinnie – 13,24 s.

- Otworzyłam sezon szybciej niż przed rokiem, co bardzo mnie cieszy. Zobaczymy co przyniesie sezon, bo moje ambicje są jeszcze większe. Liczę, że zakwalifikuję się na Mistrzostwa Europy do lat 23 i połamię w tym roku 13 sekund, bo na to jest duży apetyt. Bardzo lubię startować w AMP, zawsze panuje na nich świetna atmosfera, a organizacja zawodów jest na wysokim poziomie. Nic, tylko robić dobre wyniki – podsumowała swój start w finale Wojtunik.

W klasyfikacjach w typie uczelni studenci UŁ zdobyli osiem medali. W klasyfikacji końcowej uniwersytetów mężczyzn Uniwersytet zajął trzecie miejsce.