International Tourism Congress ITC2022

17 listopada br. na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego rozpocznie się wielkie święto turystyki zrównoważonej. Naukowcy z całego świata uczestniczyć będą w International Tourism Congress ITC2022 pod hasłem ‘Tourism – Going Back/Forward to Sustainability’.

plakat dotyczący kongresu z datą w języku angielskim

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na uroczyste otwarcie i specjalną sesję poświęconą zrównoważonemu planowaniu przestrzennemu obszarów turystycznych sponsorowaną przez projekt SPOT – Sustainable Spatial Planning of Tourism Destrinations.

Zrównoważone planowanie przestrzenne i rozwój turystyki zrównoważonej – wyniki badań

Zapraszamy również na wykłady specjalne, które wygłoszą Tomasz Koralewski z Łódzkiej Organizacji Turystycznej oraz Levent Altinay z Oxford Brookes University. Udział w tej części kongresu jest darmowy, zaproszenie obejmuje również przerwę kawową i lunch, wymagana jest jednak rejestracja.

International Tourism Congress ITC2022 jest głównym wydarzeniem prezentującym osiągnięcia projektu SPOT – Sustainable Spatial Planning of Tourism DestrinationsW ramach kongresu odbędzie się specjalna sesja, w trakcie której zapoznać będzie się można z wynikami pracy naukowców i studentów w zakresie zrównoważonego planowania przestrzennego i rozwoju turystyki zrównoważonej w wybranych, europejskich destynacjach. Polskie badania dotyczyły Bełchatowskiego Okręgu Przemysłowego i znaczenia turystyki w procesie tzw. sprawiedliwej transformacji województwa łódzkiego.