Geografia Gospodarka przestrzenna Turystyka i Rekreacja Geoinformacja Geomonitoring Climatology

Programy stypendialne Młodzi w Łodzi oraz programy Stypendia Miasta Łodzi.

2018-10-09 13:40:28

1 października 2018 r. startuje rekrutacja do jedenastej edycji programów stypendialnych Młodzi w Łodzi oraz wspierająca nabór akcja promocyjno-informacyjna.

W dziesięciu dotychczasowych edycjach programu stypendialnego łódzcy Pracodawcy ufundowali łącznie 224 stypendia dla najlepszych studentów łódzkich uczelni, sfinansowali miejsca w domu studenckim dla 38 studentów, a z dodatkowych kursów z języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, japońskiego oraz programowania skorzystało prawie 220 osób.

W roku akademickim 2018/2019 swój udział w inicjatywie stypendialnej zadeklarowało 21 firm i instytucji z Łodzi i regionu. Stypendia dla najlepszych studentów wybranych kierunków sfinansują: BSH (3 stypendia), WHIRLPOOL (3 stypendia), ABB (2 stypendia), P&G (2 stypendia), PIXEL TECHNOLOGY (2 stypendia), ACCENTURE (1 stypendium), AMCOR (1 stypendium), CONTRAIN (1 stypendium), CORNING (1 stypendium), EMERSON (1 stypendium), GFT (1 stypendium), LIKI MOBILE SOLUTIONS (1 stypendium), NORDEA (1 stypendium), OBLIGO (1 stypendium), PELION (1 stypendium), ROSSMANN (1 stypendium) oraz SONOCO (1 stypendium). Łącznie to aż 24 stypendia!

Natomiast uczelnie zapewnią bezpłatne zakwaterowanie w swoim domu studenckim: UNIWERSYTET ŁÓDZKI (4 miejsca w akademiku) oraz POLITECHNIKA ŁÓDZKA (2 miejsca w akademiku).

Ponadto UNIWERSYTET MEDYCZNY sfinansuje kurs języka hiszpańskiego dla 10 osób, a SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK kurs języka japońskiego dla 15 osób. Rekrutacja do programów stypendialnych poszczególnych Pracodawców będzie trwała do 26 października 2018 r. (za wyjątkiem rekrutacji do programu stypendialnego firmy P&G, która zakończy się 22 października 2018 r.)

Regulaminy programów stypendialnych oraz formularze wniosków stypendialnych można znaleźć na stronie www.mlodziwlodzi.pl korzystając z WYSZUKIWARKI STYPENDIÓW.