Geografia Gospodarka przestrzenna Turystyka i Rekreacja Geoinformacja Geomonitoring Studia regionalne Climatology

Praca szuka studenta – XIII Targi Pracy na Uniwersytecie Łódzkim

Kategoria: General

Informatyk – ponad 5000 PLN brutto, absolwent ekonometrii - przeszło 4000 PLN, analityk gospodarczy, absolwent europeistyki lub filolog - 3000 PLN. Tyle, według danych ELA (Ekonomiczne Losy Absolwentów), zarabiają osoby po studiach na Uniwersytecie Łódzkim. Rynek pracy jednak wciąż się zmienia, a pracodawcy na bieżąco komunikują swoje oczekiwania względem kandydatów. Doskonałą okazją na aktualizowanie wiedzy na temat rynkowych potrzeb jest rozmowa z przedstawicielami czołowych polskich firm, reprezentujących różne branże. Możliwość tę oferują Targi Pracy organizowane na uczelniach.

Uniwersytet Łódzki organizuje Targi Pracy już po raz trzynasty. Nie ma co w tym przypadku być przesądnym – dobra praca to w niewielkim stopniu kwestia szczęśliwego trafu. W jej zdobyciu liczy się przede wszystkim rozsądna analiza rynku pracy, zdobywanie umiejętności poprzez praktyki, staże czy szkolenia, a także wiedza na temat najnowszych trendów związanych z wymarzonym zawodem. Dodatkowym atutem jest również czerpanie inspiracji od najlepszych – mentorów bądź branżowych liderów. O dostępność wszystkich tych elementów zadbał w tym roku Uniwersytet Łódzki.

Każdego roku Targi Pracy na Uniwersytecie Łódzkim odwiedza około sześciu tysięcy studentów. Wydarzenie odbędzie się 16 listopada br. przy ul. Matejki 22/26. Pracodawcy będą czekać na pierwszych zainteresowanych już od godz. 9:00.