Geografia Gospodarka przestrzenna Turystyka i Rekreacja Geoinformacja Geomonitoring Studia regionalne Climatology

Tadeusz Kotarbiński – profesor, rektor, poeta. Konkurs z okazji rocznicy urodzin pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego.

Kategoria: General
Napisał: tommink

131 lat temu urodził się profesor Tadeusz Kotarbiński, pierwszy rektor Uniwersytetu Łódzkiego. Aby uhonorować jego pamięć, UŁ organizuje konkurs na tłumaczenie jego wierszy.

Nie każdy wie o tym, że profesor Kotarbiński jest autorem tomików poetyckich, np. „Wesołe Smutki”. Spośród nich wybrane zostało dziesięć utworów, które stanowią podstawę zadania konkursowego. Szanse na wygranie atrakcyjnych nagród w postaci m.in. czytników e-booków ma każdy, kto przetłumaczy 3 wiersze spośród 10 podanych, na jeden z wymienionych języków: angielski, francuski, niemiecki, rosyjski, ukraiński lub hiszpański i prześle je do 30 kwietnia na adres: konkursul@uni.lodz.pl.

Do konkursu mogą przystąpić studenci, zarówno polscy jak i zagraniczni, ze wszystkich wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Werdykt Jury, w którym zasiądą specjaliści UŁ w zakresie tłumaczenia na języki obce, zostanie ogłoszony w dniu 19 maja, a wyniki zostaną opublikowane na stronie głównej uczelni.

Pióra w dłoń i niech wygra najlepszy! Życzymy powodzenia!

Szczegóły – w tym regulamin konkursu oraz wiersze do tłumaczenia – znajdują się na stronie Uniwersytetu Łódzkiego.