Geografia Gospodarka przestrzenna Turystyka i Rekreacja Geoinformacja Geomonitoring Climatology

Czasopismo "Warsztaty z geografii turyzmu"

Kategoria: General

Pragniemy poinformować, że od 2017 r. będzie się ukazywało czasopismo naukowe pt. Warsztaty z geografii turyzmu, wydawane przez Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.

Tematyka czasopisma obejmuje prace o charakterze interdyscyplinarnym z szeroko rozumianej turystyki. Publikowane będą prace o charakterze: opisowym, przeglądowym, badawczo-problemowym, monograficznym, teoretycznego studium oraz aplikacyjnym – typu projekt lub eksperyment.

Czasopismo jest adresowane do młodych naukowców, głównie doktorantów zajmujących się problematyką turystyki, a także studentów pragnących opublikować wyniki swojej pracy magisterskiej, licencjackiej czy innej naukowej (np. dotyczącej udziału w konferencji bądź projekcie badawczym). W ten sposób pragniemy w środowisku akademickim ustanowić platformę współpracy dla bardzo młodych badaczy turystyki oraz tych, którzy dopiero myślą o sprawdzeniu się w tej życiowej roli.

Więcej informacji na stronie: http://turyzm.edu.pl/wydawnictwa.php?state=warsztaty