Geografia Gospodarka przestrzenna Turystyka i Rekreacja Geoinformacja Geomonitoring Studia regionalne Climatology

Uroczystość otwarcia auli WNG

Kategoria: General

17 lutego, 2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej auli Wydziału Nauk Geograficznych. Nowe pomieszczenie dydaktyczne ma ponad 600 metrów kwadratowych i może pomieścić 300 osób. Aula przylega do budynku Collegium Geographicum. Została zaprojektowana w formie amfiteatru greckiego tak aby jak najlepiej wykorzystać dźwięk i naturalne światło. Jest wyposażona w nowoczesne urządzenia multimedialne i specjalny system wentylacyjny.

Nowa Aula to nie tylko zdecydowana poprawa warunków studiowania na naszym wydziale, ale także całkiem nowa jakość jego działania. Tutaj będą się odbywały posiedzenia Rady Wydziału. Tutaj organizować będziemy konferencje naukowe, seminaria, konkursy, olimpiady. Tak naprawdę nie mogliśmy się już doczekać otwarcia tej przestrzeni – cieszył się prof. Bogdan Włodarczyk, Dziekan Wydziału Nauk Geograficznych UŁ i dodał, że budowa nowej auli to wielka zasługa poprzedniego dziekana prof. Tadeusza Marszała, a inicjatorem tej inwestycji był prof. Stanisław Liszewski.