Geografia Gospodarka przestrzenna Turystyka i Rekreacja Geoinformacja Geomonitoring Studia regionalne Climatology

Ogarnij Gegrę z Uniwersytetem Łódzkim

Kategoria: General

Dziekan Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Bogdan Włodarczyk, zaprasza nauczycieli geografii i uczniów szkół ponadgimnazjalnych na cykl otwartych i darmowych wykładów "Ogarnij Gegrę z Uniwersytetem Łódzkim".

Projekt to pomysł pracowników zaprzyjaźnionego z Wydziałem Nauk Geograficznych UŁ Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Akcję Ogarnij Gegrę, w nieco innej formule, w Warszawie organizują już od lat pracownicy tego Wydziału. Za zgodą Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego proponujemy projekt maturzystom z Łodzi i regionu łódzkiego, lecz w zupełnie innym wydaniu. Serdecznie dziękujemy naszym Przyjaciołom z Warszawy za możliwość skorzystania z pomysłu.

Projekt obejmuje 12 wykładów prowadzonych przez wybitnych specjalistów z zakresu nauk geograficznych. Celem projektu jest m.in. przygotowanie nauczycieli i uczniów do egzaminu maturalnego z geografii. Każdy uczestnik otrzyma specjalnie przygotowane maturalne materiały ćwiczeniowe. Wykłady są bezpłatne i otwarte. Termin wykładów to środy od godziny 17.00 do 19.15. Termin został ustalony w taki sposób, żeby w wykładach mogły brać udział osoby z Łodzi i województwa łódzkiego. Wydział Nauk Geograficznych znajduje się 15 min. marszem od Dworca Fabrycznego, przy ulicy Narutowicza 88. Pierwszy wykład już 8 lutego!

Wykłady skierowane są w szczególności do tegorocznych i przyszłych maturzystów, nauczycieli geografii, osób zainteresowanych pogłębieniem wiedzy geograficznej, pasjonatów i wszystkich, chcących wysłuchać wykładów oraz poćwiczyć rozwiązywanie zadań maturalnych z geografii, a przy okazji napić się kawy lub herbaty w miłej atmosferze w murach Collegium Geographicum UŁ. Już od drugiej połowy lutego wykłady odbywać się będą w nowej auli Wydziału Nauk Geograficznych, najnowszej i najnowocześniejszej auli UŁ.

Wykład inauguracyjny wraz z zestawem ćwiczeń maturalnych z geografii poprowadzą dr Barbara Dzięcioł-Kurczoba i dr Arkadiusz Głowacz. Temat pierwszego spotkania "O tym czy Ziemia naprawdę obiega Słońce. Ruchy Ziemi i ich następstwa".
Pytania w sprawie udziału w projekcie proszę kierować na adres arkadiusz.glowacz@geo.uni.lodz.pl